Öğrencilerden 'Tamir Ve Tadilat' Yardımı

Haber Tarihi : 10.03.2018 17:42:55 Bayramiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçede ihtiyacı olan ailelerin evlerinde tamir ve tadilat işleri yapıyor.
A +   A -

Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" Projesi kapsamında, öncelikle okul çevresinde olmak üzere, Bayramiç Belediyesi ile ihtiyacı olan aileler belirleniyor.

Tespit edilen ailelere ulaşan öğrenciler, öğretmenleriyle ziyaret ettikleri evlerde öncelikle ihtiyaç tespiti yapıyor. Belirlenen ihtiyaca göre okuldaki atölyelerden gerekli alet ve malzemeyi temin eden öğrenciler, arıza giderme ve tadilat işlemini gerçekleştiriyor.

Okul Müdürü Erdal Sezer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi kişilere yardım edildiğini söyledi.

Projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Sezer, şunları kaydetti:

"Bu projeyle işini göremeyecek yaşlı veya ihtiyaç sahibi kişilere ulaşıp onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Böylece öğrencilerimizin sosyal sorumluluk ve yardımseverlik duygularını geliştiriyoruz. İhtiyaç tespiti yaptığımız evlerde, kişilerin kırık ve arızalı elektrik düğmeleri ile prizlerini değiştirdik. Kapanmayan kapı ve pencerelerini tamir ettik. Taşınması, yeri değişmesi gereken eşyası varsa taşıdık. Sobayla ısınan kişilerin odun ve kömür taşıma işlerini yaptık. Ziyaret ettiğimiz insanlar, sadece hal ve hatırlarını sormamızdan bile çok memnun oldu. Öğrencilerimiz, tanımadıkları bir kapıyı çalmanın ve orada yaşanan bambaşka bir hayata dokunmanın mutluluğunu yaşıyor. Kendileri için çok basit olan bir işin başkalarının hayatını ne kadar kolaylaştırdığını yaşayarak görüyorlar."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !