Öğretmenler Günü

Haber Tarihi : 23.11.2015 10:31:42 Çanakkale Valisi Erkal, mesaj yayımladı
A +   A -

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Erkal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında başöğretmen sıfatını alması nedeniyle, 1981 yılından itibaren 24 Kasım gününün Öğretmenler Günü olarak kutlandığını bildirdi.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti sizin becerinizin ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir" diyerek öğretmenlerin görev ve sorumluluğunun önemine işaret ettiğini aktaran Erkal, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlık hedefleri doğrultusunda kararlı adımlarla ilerleyerek güçlü devletler arasındaki yerini almasında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, demokratik, ulusal değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde kuşkusuz ki sevgili öğretmenlerimizin katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu uğurda canlarını vermiş tüm öğretmenlerimizi şükran ve minnetle yad ediyor, sevgili öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !