Okul Servis Sürücüleri Belgelerini Aldı

Haber Tarihi : 22.02.2018 12:04:31 Biga İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğünün organize ettiği taşımalı sistem ile öğrenci taşıyan "Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi" kursunu tamamlayan 56 sürücü belgelerini aldı.
A +   A -

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Hikmet Cevher, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kursların 22-31 Ocak tarihleri arasında Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldığını söyledi.

Cevher, yapılan 2 ayrı kursa 102 sürücünün katıldığını, 5 ayrı dersten eğitim alan ve her ders sonunda yapılan sınavlarda başarı gösteren 56 kursiyerin sertifika almaya hakkı kazandığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ise, şunları kaydetti:

"Dersler İş Güvenliği uzmanı, rehber öğretmen ve trafik eğitimi almış Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından işlendi. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci taşımacılığı yapmak isteyen her türlü servis aracının alması gereken bu eğitimler Halk Eğitimi Merkezi tarafından verilmeye devam edecek. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde evlerinden okullarına ve okullarından evlerine taşınmalarını çok önemsiyoruz. Bunun için önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu eğitimi aldığını belgelendiremeyenlere servis taşımacılığı yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. Eğitim almış ve başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmış sürücülerimizi kutluyorum."

Konuşmaların ardından başarılı sürücülere belgeleri teslim edildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !