Ömercioğlu Açıklaması 'Kıyılar Betonlaştırılıyor'

Haber Tarihi : 16.01.2018 11:22:13 AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi, Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu, kent gündeminde yer alan AKFA dosyasıyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.
A +   A -

AKFA dosyasının uzun yıllar Çanakkale Belediyesi Meclisine farklı şekillerde getirilerek daha fazla inşaat yapmak için imar değişikliği istenildiğini belirten Ömercioğlu, "AKFA meselesi çok uzun yıllardır Çanakkale Belediye Meclisine farklı şekillerde getirilmekte ve daha fazla inşaat yapmak için imar değişikliği istenilmektedir. Yani bir yönüyle kıyıların daha fazla betonlaşması bunun sonucu olarak da AVM’den dolayı zaten çok kalabalık olan bir bölgenin hem insan hem de araç trafiği yönüyle daha da kalabalıklaşması istenmektedir. İşin teknik olarak kabul edilmesi zaten mümkün değildir, bizler de mecliste Çanakkale Çanakkale şahit olmuşken, meselenin teknik boyutlarının konuşuluyor olmasına şiddetle karşı çıkıyorum. Halkın oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanı, temsil ettiği makamı böylesi kirli pazarlıkların bir parçası haline getirmesinin Çanakkale’ye yapılacak en büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum ve tam olarak konuşulması gereken konunun da bu olması gerektiğini açıkça belirtiyorum" diye konuştu.

"Çanakkale’ye çarpık kentleşmeye kurban edilmeye çalışılıyor"

Çanakkale Belediye Meclisine baskı yapılarak imar konusunda değişiklikler yapılmak istendiğini öne süren Ömercioğlu son olarak, "AKFA arazisi üzerine bir proje yapılmak isteniyorsa, imar orada, kurallar oradadır, neden belediye meclisine baskı yapılarak illa daha fazlası istenmektedir? Belki de dünyanın en güzel kıyı kentlerinden biri olan Çanakkale’ye, ranta dayalı imar tadilatları ve AKFA örneğinde olduğu gibi birilerine sağlanmaya çalışan ayrıcalıkla yazık edilmektedir. Bugün Çanakkale’nin en büyük sorunu haline gelmiş otopark ve trafik problemi buna benzer tanınmış imtiyazların sonucudur. Bu güzelim kent çarpık kentleşmeye kurban edilmeye çalışmaktadır. Eğer bizler, Çanakkale’yi gerçekten seviyorsak, bu güzelim şehrin böylesi kirli pazarlıklarla çirkinleşmesini istemiyorsak ilkesel olarak AKFA gibi ranta dayalı imar tadilatlarına karşı durmalıyız!Bizler AK Parti Grubu olarak, AKFA meselesine kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde nasıl karşı durulması gerekiyorsa duracağımızı kamuoyuna bildiriyoruz" ifadelerine yer verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !