Ömercioğlu, 'Rantçıları Aradan Çıkaralım Çanakkale Kazansın'

Haber Tarihi : 03.02.2018 12:12:17 Çanakkale’de uzun zamandır Çanakkale kamuoyunu meşgul eden Sürmerbank Sentetik Deri Fabrikasının bulunduğu 57 bin metre kare arazinin imara açılması konusu Şubat ayı belediye meclis toplantısı gündemine geldi.
A +   A -

335 kişinin kurduğu kooperatif adına yüklenici firma olarak Karakaya Gurup A.Ş imar başvurusunda bulunmuştu. Müteahhit firma bu araziye yaklaşık 1100 konut yapmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili belediye meclisinde Çanakkale halkına eşit şekilde dağıtılmış olur” açıklamasında bulundu.

Ömercioğlu açıklamasının devamında; " Bu konuda daha öncede söyledim, bizim burada bir ev sahibi olmak için biriktirdiği tüm parayı yatıran 335 kardeşimizle bir sorunumuz yok, olamaz da biz de onlar ev sahibi olsun istiyoruz. Bu konuyu siz reddettiğinizde biz, bu vatandaşların evi olsun istiyorduk. Benim bu konuda ki önerim, burada muhatap 335 kişi yani kooperatiftir, belediyemizin de orada yüzde onluk bir arazisi vardır. Belediye buraya 335 konut yapsın. Geri kalan alanları ise konut yerine İÇDAŞ Kongre merkezi gibi hatta daha büyük bir kongre merkezi hatta bir düğün salonu, şehir parkı olarak değerlendirsin. Bu şekilde yapılacak bir adımla oradaki rant birilerine değil de bütün Çanakkale halkına eşit şekilde dağıtılmış olur. Sayın Başkan bu konuda samimiyseniz 335 vatandaşta mağdur edilmeden böylesi cesur bir adımı atın. Biz de grup olarak size tam destek olalım, yoksa bizim bu ranta evet dememiz mümkün değildir" ifadelerine yer verdi.

Ömercioğlu’nun bu açıklamasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan da destek geldi. Gökhan; “Burayı bir toplu konut mantığıyla belediye yapsın, 335 kişiye hakkını versin, benim de düşüncem budur. Bu konuda çok teşekkür ederim beni rahatlattınız, şimdi ben buna rahatça çalışırım” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !