Şehit Polis Memurunun Adı Kütüphaneye Verildi

Haber Tarihi : 09.02.2018 12:55:56 Biga'da Çiçeklidede Özel İdare Ortaokuluna yapılan Z kütüphane törenle hizmete girdi.
A +   A -

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı(ÇOGEP) kapsamında Şehit Polis Ercan Yaz Kütüphanesi oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, törende yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen çalışmaların önemli ayaklarından bir tanesi olan zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Özkan, "Z kütüphaneye 6 Temmuz 1997 tarihinde Şırnak'ta görevdeyken içinde bulunduğu zırhlı aracın devrilmesi neticesinde şehit olan Biga 1967 doğumlu polis memuru Ercan Yaz'ın ismi verilerek öğrencilerin kullanımına açılmıştır." dedi.

Törene Kaymakam Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Okul Müdürü İlyas Şen, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Konuşmaların ardından kütüphane törenle açıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !