Şehitler Diyarından Afrin'deki Öğrencilere Yardım

Haber Tarihi : 30.05.2018 15:16:20 Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğütarafından gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamındatoplanan gıda, kıyafet ve kırtasiye malzemeleri, Zeytin DalıOperasyonu yapılan Afrin'de bulunan öğrencilere ulaştırılmaküzere bölgeye gönderildi.
A +   A -

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, şube müdürleri, Çanakkale'deki okullarınmüdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Özkan, törende yaptığı konuşmada, 15 Şubat-15 Nisan tarihleri arasındaCumhurbaşkanlığı öncülüğünde Afrin'de başarılı biraskeri operasyon yürütüldüğünü, kahraman Türk ordusununbölgede terörist unsurlara karşı ve bölge halkının güvenliğinitesis edici bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu süreç sonunda bölgede güvenliğin sağlandığını anlatan Özkan, "Tabii orada öğrenciler var. Biz de Çanakkale İl MilliEğitim Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk projesi çerçevesindeoradaki öğrencilere yönelik il genelinde bir yardım kampanyasıbaşlatmıştık. Bu kampanyamız tamamlandı. Bugün toplananyardımları Afrin'e gönderiyoruz." diye konuştu.

Yardım tırınıniçerisinde 11 bin 700 kilogram un, şeker, yağ ve bakliyat olmaküzere kuru gıda, 7 binden fazla kıyafet ve 10 binden fazlakırtasiye malzemesinin yer aldığını belirten Özkan, şöyle devam etti:

"Bizgittiğimiz yere sevgi, barış ve kardeşlik götürüyoruz.Öğrencilerimizin sosyal sorumluluğunun nişanesi olarak butırımızı yolluyoruz. Bu yardım kampanyasında bize destek olanherkese teşekkür ediyorum. Ramazan ayında yapılan bu güzelhayrın kabulünü diliyorum. Bu yardım tırı öncelikle Hatay'dakikoordinasyon merkezine ulaşacak. Hatay'a ulaştığında oradakikoordinatör arkadaşlar tarafından AFAD yetkililerine yardımlarteslim edilecek. AFAD üzerinden bu yardım malzemelerimiz ilgilibölgeye intikal edilerek oradaki öğrencilere teslim edilecek."

Konuşmaların ardından tır, dualar eşliğinde Afrin'e gönderildi.