Temizlik Görevlisi Altınla Ödüllendirildi

Haber Tarihi : 01.03.2018 14:18:10 Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bir sokak köpeğinin mama yemesini bekleyen ve bu durumu sosyal medyada takdir toplayan temizlik işleri görevlisini altınla ödüllendirdi.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre, belediye temizlik işleri müdürlüğünde görevli Umut Güder (25), elinde süpürge ve küreğiyle kentte temizlik yaptığı sırada, bir sokak köpeğinin yol kenarında bulunan yemeği yediğini fark etti.

Köpeğin kaçmaması ve yemeği bitirmesi için bekleyen Güder'in o anki hali, burada bekleyen bir vatandaş tarafından fark edilip cep telefonu ile görüntülendi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf kısa sürede çok sayıda kişi tarafından beğenildi.

Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan da belediye personelinin bu davranışını tebrik etti.

Gökhan, makamında kabul ettiği Umut Güder'e altın hediye etti.

Bu davranışın çok önemli bir durum olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, "Umut arkadaşımız adına yakışır bir eylemde bulundu. Biz budavranışı görünce çok mutlu olduk. Bu şehre çok yakışanbir davranış oldu. Burası barışın kenti. Sadece insanlarlabarış değil, doğayla, ağaçlarla, hayvanlarla da barışınkenti burası. Bu davranışıyla arkadaşımız adı gibi hepimizeumut oldu. Kendisini tebrik ediyoruz." diye konuştu.

Temizlik görevlisi Güder ise, günlük rutin temizliğini yaptığı sırada çöpleri konteyneriniçine atacakken bir sokak köpeğinin yemek yediğini gördüğünüve yaklaşırsa köpeği korkutacağını düşünüp yemeğinibitirene kadar kenarda beklediğini kaydetti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !