Turkcell Gelibolu Maratonu

Haber Tarihi : 30.09.2017 14:48:14 'Barış için koşuyoruz' sloganlı maraton, yarın koşulacak.
A +   A -

Turkcell Gelibolu Maratonu, tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, "Barış için koşuyoruz" sloganıyla yarın yapılacak.

Turkcell'in ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ve yaklaşık 10 bin kişinin katılması beklenen organizasyonda maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu mücadeleleri olacak.

Geçen yıl Güzelyalı Köyü'nde çıkan yangında büyük hasar gören çamlık bölgeye 10 bin fidan dikilerek oluşturulan ormana, 10 bin fidan daha dikilecek.

Maratonda profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu'ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09.30'da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü'nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu'ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 10.00'da yine Morto Koyu'nda başlayacak. Sporcular, maratondaki parkurunda bir tur atıp finişe gelecek.

10 kilometrelik koşu ise saat 10.45'te aynı noktadan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı'ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu'nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise saat 11.00'de Morto Koyu'ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak.

Tüm yarışmacıların ve halkın katılımı ile ödül töreni saat 13.00'te gerçekleştirilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !