Umurbey'de Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Sergi Açtı

Haber Tarihi : 08.05.2018 15:59:30 Lapseki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Umurbey Belediyesince Umurbey beldesinde makine nakışları kurslarında eğitim gören kursiyer kadınların ürettikleri ürünler sergilendi.
A +   A -

Kangırlı köyündeki Umurbey Belediyesi 75. Yıl Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen etkinliğe Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Lapseki Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Yiğit, Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri Döne Kara, Esma Aygen ve Ümran Kuşçu ile kursiyerlerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Nurettin Yiğit, halk eğitim kurslarının bilgi ve beceri kazandırmanın yanında, istihdam imkanı ve geleneksel el sanatlarının gelişimine katkı sunan kurslar olduğunu belirterek, "Eğitim ve öğretim yılı boyunca yaptığımız çalışmaları öğrenme şenliklerimiz ve yıl sonu sergilerimizle taçlandırıyoruz. Kursiyerlerimiz bugün hünerlerini sergiliyor. Özverili çalışmaları ile bugünü organize eden usta öğreticilerimiz Ümran Kuşçu, Döne Kara, Esma Aygen ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Belediye Başkanı Yavaş ise "Bugün Umurbey ve Kangırlı köyünde el emeklerini ortaya koyan kadınlarımız için önemli bir günü idrak ediyoruz. Birlik ve beraberlik ruhunun sağlanması açısından bu tür etkinliklere büyük önem veriyoruz. Dilerim halk eğitim kursları büyümesini sürdürerek seri üretime geçip ülke ekonomisine can verir hale gelir." dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !