Yenice'de Bozuk Yollar Onarılacak

Haber Tarihi : 08.09.2016 15:25:21 AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Yenice İlçesinde maden kamyonlarının bozduğu yolların onarılacağını belirtti.
A +   A -

Gider, Yenice'nin Sofular köyünü ziyaretinde yaptığı açıklamada, Asartepe'de bulunan kireç ocağından Çan Termik Santrali'ne kireç taşı taşırken 5 kilometrelik Yenice-Biga yolunun asfaltının bozulmasıyla ilgili olarak köylülerin şikayetlerini dinlediklerini kaydetti.

Bu konuda mağdur olan vatandaşlara hak verdiklerini ifade eden Gider, 'Konunun çözümü için de çalışmalara hemen başladık. Hem maden firmasıyla hem de konunun diğer ilgilileriyle yaptığımız görüşmelerin ardından yolun bir an önce yeniden yapımı için çalışma başladı. Bu konuda vatandaşlarımızın mağduriyetini bir an önce gidermek istiyoruz. Bugün malzeme çekilmeye başlandı. Yol, bir an önce yapılarak bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek.' ifadelerini kullandı.

Bu konuda daha önceden de kendisine gelen talepleri dinlediğini anlatan Gider, şöyle konuştu:

'Yenice ilçemizin 450 kilometreye yakın yol ağı var. Bu yollar 2011 yılında yapıldı. Baktığımızda yolların halen sağlıklı bir şekilde hizmet verdiğini görüyoruz. Sadece maden kamyonlarının sıklıkla kullandığı kısmı bozulmuş. Bunun da ciddi şekilde rahatsızlık verdiği ortada. Daha önce bu konuda görüşmeler yapılmış, vatandaşlarımızın talepleri olmuş ama konu çözüme ulaştırılamamış. Bu konuda koordinasyon eksikliği yaşanmış. Ancak artık bu sıkıntıyı, bölge halkımızın gündeminden çıkartıyoruz. 84 yaşındaki Kadriye ninemizin de, kardeşimizin de derdi, bizim derdimizdir.'


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !