'Zeytin Dalı Harekatı'na Bayraklı Destek

Haber Tarihi : 25.01.2018 17:58:30 AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.
A +   A -

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Uyanık, il binasında yaptığı açıklamada, devletin aldığı kararı desteklediklerini belirtti.

"Herkes şunu artık görmelidir ki, masum insanlarıkatleden ve ülkemizin güvenliğine tehdit oluşturan terörgruplarına sesiz kalmamız beklenemez." diyen Uyanık, "Bu operasyona karşı, partiayrımı gözetmeksizin tüm kesimlerden ortak bir duruş bekliyoruz.Operasyon başladığından bu yana şehit verdiğimiz askerlerimizeve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Allah ordumuzu muzafferkılsın." ifadesini kullandı.

Açıklamanın ardından AK Partililer ile MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, vatandaşlara veesnafa Türk bayrağı dağıttı.

AK Parti Merkez İlçe BaşkanıGültekin Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, daha sonra CHP Çanakkale İlBaşkanı İsmet Güneşhan'ı ziyaret etti.

Güneşhan'a Türk bayrağı takdim eden Yıldız, burada yaptığıaçıklamada, "Askerlerimiz şimdi Afrin'de ciddi bir mücadeleveriyor. İnşallah kazasız belasız ülkemize dönecekler. Oradakidost, kardeş halkları da bu terör belasından kurtararak, yenidenyurdumuza dönsünler diye temenni ediyoruz." şeklinde konuştu.

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmetGüneşhan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Kahraman ordumuz,Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Afrin'de vatanımızın birliği vebütünlüğü için bir mücadele içerisinde. Biz sonuna kadarşanlı ordumuzun arkasındayız." dedi.