GÖKÇEADA HABERLERİ / Çanakkale

 • 'Akvaryum Adam' Su Altından Rekorla Çıktı Dünyada 'Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan' unvanına sahip olan ve Norveçli Selnes'e ait 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekorunu kıran ve 23 saat 4 dakikalık hedefini su altında 30 saat 20 dakikaya yükselten Karabay denizden çıktı ve kendisine GWR Dünya Rekoru Sertifikası verildi Karabay:'İlk saatlerde acemiliği, yani ilk on saati çıraklık olarak düşündüm. Hep öğrendim aşağıda. İkinci on saatte kalfalığı yaşadım. Çünkü öğrendiklerimin üzerinde kendimi geliştirdim. Son on saatte de görüldüğü gibi aşağıda oldukça ustaydık. Bir on saat daha suda kalabilir gibiydim''Suya girmeden önce, 'Bir Türk, dünyaya bedeldir.' demiştik. İnanıyorum ki sevenlerimizin de destekleriyle bunu gösterdik'
 • 'Akvaryum Adam' Su Altında Hedef Yükseltti Dünyada 'Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan' unvanına sahip olan ve Norveçli Selnes'e ait 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekorunu kıran Karabay, 23 saat 4 dakika olan hedefini su altında 30 saat 20 dakikaya çıkardı.
 • 'Akvaryum Adam' Dünya Rekorunu Kırdı Gökçeada'da, 'Akvaryum Adam' lakaplı Cem Karabay'ın, 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekorunu kırma denemesi başarıyla sonuçlandı.
 • 'Akvaryum Adam'dan Rekor Denemesi Dünya 'Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan' rekortmeni Cem Karabay, 'Troya Yılı' kapsamında 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekoru denemesine Gökçeada'da başladı Karabay'ı rekor denemesindeki dalışında eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen yalnız bırakmadı.
 • Cem Karabay, Rekor Denemesine Başladı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, su altında en uzun süre kalarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ilk ve tek Türk sualtı sporcusu Cem Karabay’ın ’2018 Troya Yılı’ için sembolik Troya Atı’nın da yer aldığı yeni rekor denemesi başladı.
 • Akvaryum Adam Karabay'ın 'Dünya Rekoru' Hazırlığı Dünya 'Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan' rekortmeni Cem Karabay'ın 'Troya Yılı' kapsamında Gökçeada'da 23 Nisan'da gerçekleştireceği 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekoru denemesi hazırlıkları sürüyor Eski Devlet Bakanı Tüzmen: 'Cem Karabay rekorları kırmaya başladığı zaman insanın dayanıklılığını test etti. Her defasında da limitlerini sonuna kadar zorladı'
 • '2018 Troya Yılı'nda, Troya Atıyla Rekor Denemesi Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, su altında en uzun süre kalarak Dünya Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ilk ve tek Türk Sualtı Sporcusu Cem Karabay, ’2018 Troya Yılı’ için sembolik Troya Atı’nın da yer alacağı yeni bir rekor denemesine hazırlanıyor.
 • 'Akvaryum Adam' Troya Atı'yla Rekor Kıracak Dünya rekortmeni Cem Karabay, 'Troya Yılı' kapsamında Gökçeada'da 23 Nisan'da gerçekleştireceği 'En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama' rekoru denemesi için hazırlanıyor Rekortmen Karabay: 'Dünyada herkes Troya'nın Yunanistan'da olduğunu biliyor. Biz bu rekor ile hem önemli bir başarıya imza atmak hem de Troya'nın Türkiye'de, Çanakkale'de olduğunu tüm dünyaya hatırlatmak istiyoruz' 'Allah nasip kısmet eder bu rekoru kırarsak bu Troya Atı bizden sonra burada dalış yapacak herkesin ziyaret edeceği bir nokta olacak'
 • Ege'de Bir Karadeniz Köyü Trabzon'un Çaykara ilçesi Şahinkaya Mahallesi'nde 1973 yılındaki heyelanın ardından Gökçeada'ya yerleştirilen 61 aile, 45 yıldır yurt edindikleri bölgede geleneklerini devam ettirerek yaşıyor Gökçeada'da da aynı isimle kurulan asıl memleketlerinden yaklaşık bin 400 kilometre uzaklıktaki Şahinkaya köyünde düğünlerinden yükselen kemençe sesi eşliğinde horon oynayan vatandaşlar, bahçelerinden ve sofralarından kara lahanayı eksik etmiyor Köy sakinlerinden Azmi Uygun: 'Gelenek görenek örf ve adetlerimizden hiçbir şey kaybetmedik. Düğün, dernek, horon, kemençe, kaval her zaman var. Kemençe sesini duyunca dünyalar bizim oluyor'
 • Öğretmenin öğrencisine yaptığı şaka ortalığı karıştırdı! Çanakkale’de bir erkek öğrencinin saçına toka taktığı iddia edilen öğretmene öğrencinin ailesi tepki gösterdi.
 • Öğretmenin Erkek Öğrenciye Toka Taktığı İddiası Aileyi Kızdırdı Çanakkale’de bir erkek öğrencinin saçına toka taktığı iddia edilen öğretmene öğrencinin ailesi tepki gösterdi.
 • Öğretmenin Saçı Uzun Erkek Öğrenciye Toka Taktığı İddiası Gökçeada'da bir ortaokulda görevli öğretmenin, saçı uzun olan erkek öğrenciye toka taktığı iddia edildi Olaya öğrenci velisi tepki gösterirken, ilçe milli eğitim müdürlüğü de veli hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Ada Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de, Gökçeada ve Bozcaada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Kuzey Ege'de Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli BozcaadaGeyikli ve GökçeadaKabatepe hatlarında bazı seferler iptal edildi.
 • Gökçeada'da ÇED Talebinde Bulunan Şirketten Geri Adım Türkiye’nin en büyük adası olan ve organik tarımın yanı sıra turizm ile 2011 yılında almış olduğu Cittaslow (sakin şehir) unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası seçilen Gökçeada’da ’Kumtaşı Ocağı’ çalışmaları için ÇED isteminde bulunan bir firma, bu talebini geri çekti.
 • 'Gökçeada'da Kumtaşı Ocağı Projesi Geri Çekildi' Belediye Başkanı Çetin: 'Kumtaşı ocağı projesi, ilgili firma tarafından geri çekilmiştir. Bu Gökçeada'mız için çok önemli bir gelişmedir. Başvurunun geri çekilmesinden ve adanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Kaleköy'ün alacağı bu zarardan kurtulmasından ötürü çok mutluyuz'
 • Dünyanın Tek Sakin Adasında Taş Ocağı Tedirginliği Türkiye’nin en büyük adası olan ve 2011 yılında almış olduğu "cittaslow" (sakin şehir) unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası seçilen Gökçeada, şimdi de taş ocağı tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
 • Gökçeada'ya Kumtaşı Ocağı Kurulacağı İddiası Belediye Başkanı Çetin: 'Buradaki en büyük problemlerden bir tanesi, şu an da halihazırda ruhsat için müracaat edilen lokasyon ile alakalı. Bizim ciddi bir turizm merkezimiz olarak kabul edilen Kaleköy'e çok yakın bir yerde olması münasebetiyle burada yapılacak bu madencilik çalışmasının bölgedeki turizmi olumsuz yönünde etkileyeceği konusunda düşünceler var'
 • Gökçeada Belediyesinden Lokma İkramı Gökçeada Belediyesi tarafından mübarek üç ayların başlaması nedeniyle vatandaşlara lokma ikram edildi.
 • Kuzey Ege'de Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli GökçeadaKabatepe arasında bazı seferler iptal edildi.
 • 'Mutlu Keçiler'e Dünya Klasikleri Ve Türk Sanat Müziği Dinletiyorlar Dünyanın ilk 'Cittaslow' adası unvanına sahip olan Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde kurulu 'Mutlu Keçiler Çiftliği'ndeki keçilere, günün belli saatlerinde dünya klasikleri ile Türk sanat müziği eserleri dinletiliyor Çiftliğin bağlı olduğu firmanın Genel Müdür Yardımcısı Öztürk: 'Keçilerimize sabahtan akşama kadar klasik müzik dinletiyoruz. Bunların içinde dünya klasikleri var, Türk sanat müziği eserleri de var, klasik Türk müzikleri var' 'Normalde keçiler agresif hayvanlardır. Müzik dinledikleri için daha sıcak kanlı oldular, insanlara rahat yaklaşıyorlar, kaçmıyorlar. Müzik keçinin agresifliğini azalttı'
 • Kuzey Ege'de Fırtına GökçeadaKabatepe arasındaki bazı seferler olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
 • Gökçeada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de Gökçeada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Kuzey Ege'de Fırtına GökçeadaKabatepe arasındaki bazı seferler olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
 • Gökçeada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de, Gökçeada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Gökçeada Depremzedelerine Konut Yapılacak Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 2014 yılında meydana gelen ve çok sayıda evde hasara neden olan depremin ardından, bölgede hak sahiplerini tespite başlandığı bildirildi.
 • Çanakkale'deki Fuhuş Operasyonu Gözaltındaki zanlılardan 6'sı tutuklandı.
 • Yangında Zarar Gören Üreticilere Zeytin Fidanı Dağıtıldı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine bağlı Şirinköy köyünde, 2017 yılı Temmuz ayında meydana gelen yangın sonucunda zarar gören üreticilere, Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Gökçeada-Bozcaada Tarımsal Kalkınma ve İskan Projesi kapsamında Gökçeada’ya özgü aşılı ladolia zeytin fidanı dağımı yapıldı.
 • Kuzey Ege'de Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli Gökçeada ile Kabatepe arasındaki bazı seferler olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
 • Gökçeada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de Gökçeada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Gökçeada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de, Gökçeada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Kuzey Ege'de Fırtına Gökçeada ile Kabatepe arasındaki bazı seferler, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
 • Gökçeada'da ÇED Talebinin Geri Çekilmesi Sevinçle Karşılandı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde altın ve gümüş madeni arama çalışmaları için ÇED talebinde bulunan maden şirketinin talebini geri çekmesi haberi Çanakkale ve Gökçeada’da büyük sevinçle karşılandı.
 • Gökçeada'da ÇED Talebinde Bulunan Şirket Talebini Geri Çekti Türkiye’nin en büyük adası olan ve organik tarımın yanı sıra turizm ile 2011 yılında almış olduğu Cittaslow (sakin şehir) unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası seçilen Gökçeada’da, altın ve gümüş madeni çalışmaları için ÇED talebinde bulunan bir madencilik şirketinin Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından talebin geri çekildiği duyuruldu.
 • Dünyanın İlk Ve Tek Sakin Adasına Altın Madeni Tehdidi Türkiye’nin en büyük adası olan ve organik tarımın yanı sıra turizm ile 2011 yılında almış olduğu Cittaslow (sakin şehir) unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası seçilen Gökçeada’da, bir madencilik şirketinin yaptığı altın ve gümüş madeni arama başvurusuna karşı adalılar tepki gösterdi.
 • Gökçeada'da Altın Aranacağı İddiası Gökçeada Belediye Başkanı Çetin: 'Doğal ve kültürel zenginlikleriyle hem tarım hem de turizm alanında son yıllarda önemli mesafeler kateden Türkiye'nin organik adası Gökçeada, altın madeni tehdidi altında'.
 • Gökçeada'da Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale’de, Gökçeada’ya yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
 • Gökçeadalılardan Altın Madeni Başvurusuna Tepki Türkiye’nin en büyük adası olan ve organik tarımın yanı sıra turizm ile de anılan Gökçeada’da vatandaşlar, bir madencilik şirketinin yaptığı altın ve gümüş madeni arama başvurusuna tepki gösterdi.
 • Gökçeadalılardan Altın Madeni Arama Başvurusuna Tepki Türkiye’nin en büyük adası olan ve organik tarımın yanı sıra turizm ile de anılan Gökçeada’da vatandaşlar, bir madencilik şirketinin yaptığı altın ve gümüş madeni arama başvurusuna tepki gösterdi.
 • Gökçeada'da Altın Madeni Kurulacağı İddiası Belediye Başkanı Çetin: 'Bizler Gökçeada'da yaşayanlar, Gökçeada'yı sevenler burada bir altın madeni istemiyoruz'.
 • '7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri' Marmara Belediyeler Birliği'nin "7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri" etkinliğinde Gökçeada Belediyesi "Kent Müzesi" projesiyle ödüle layık görüldü.
 • Kuzey Ege'de Fırtına Gökçeada ile Kabatepe arasındaki bazı seferler olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.
 • Gökçeada Feribot Seferine Fırtına Engeli Çanakkale’de etkili olan lodos fırtınası sebebiyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki feribot seferleri iptal edildi.
 • Gökçeada'da 10 Ton Kaçak İçki Ele Geçirildi Operasyonda, 2 kişi gözaltına alındı.
 • Gökçeada'ya Sentetik Futbol Sahası Yapıldı AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gökçeada ilçesine sentetik futbol sahası kazandırıldığını söyledi.
 • MHP'li Gökçeada Belediye Başkanı Partisinden İstifa Etti Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Ünal Çetin, partisinden istifa etti.
 • Gökçeada Belediye Başkanı Çetin Partisinden İstifa Etti Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinin belediye başkanı Ünal Çetin, partisi MHP'den istifa etti.
 • Gökçeada'da Kız Öğrenci Yurdu Törenle Açıldı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait 6 milyon 964 bin 324 TL’ye mal olan kız öğrenci yurdunun açılışı gerçekleşen törenle yapıldı.
 • Gökçeada'da 2 Kişinin Öldüğü Kaza Güvenlik Kamerasında Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'den Gestaş'a Teşekkür Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayınında adaya yaptığı sık seferlerden dolayı Gestaş’a teşekkür etti.
 • Online Bilette 100 Bin İşlem Yaz boyunca Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada hattında online bilet sistemini faaliyete geçiren, böylelikle adalara ulaşımı hızlandıran GESTAŞ’ın online bileti kullanan yolcu sayısı 100 bini buldu.
 • GESTAŞ'tan Bayram Hamlesi GESTAŞ, 10 günlük bayram tatiline hazırlıklı giriyor. Bozcaada ve Gökçeada seferlerinde gemi sayısının 2’den 3’e çıkarılacak. 28-29-30 Ağustos’ta Çanakkale’den Gökçeada’ya deniz uçağı seferleri konulacak.
 • Rumlardan Meryem Ana Ayini Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, Meryem Ana’yı anma günü sebebiyle Rumlar ayin yaptı
 • Gökçeada'da Meryem Ana Anısına Ayin Tepeköy'deki ayini, Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetti.
 • Gökçeada'da 7 Bin Yıllık Yapı Kompleksi Bulundu Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Erdoğu: 'Bu coğrafya, doğu Ege adalarının en erken yerleşim yeri. 2017 kazılarında 78 odası bulunan çok önemli bir yapı kompleksine ulaştık. Milattan önce 5 bin 500'lü yıllar Batı Anadolu'da olsun, Kuzey Batı Anadolu'da olsun hatta Balkanlara doğru giden bir süreçte, değişimin, kesintinin ve farklılaşmanın olduğu bir dönem. Bu dönemi Batı Anadolu'da her yerde göremiyoruz' 'Bu döneme ait izler için alandaki kazılarımız genişleyerek sürecek. Çünkü Batı Anadolu'da da bilinmeyen bir süreç bu. Bu kazılar ile bu bilinmeyen döneme ışık tutmayı planlıyoruz'
 • Yeşildağ'dan Gökçeada Devlet Hastanesi'ne Ziyaret Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, Gökçeada Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.
 • Turan'dan Gökçeadalılara Tapu Müjdesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gökçeada ilçesinde uzun yıllardır yaşanan tapu meselesinin çözüldüğünü bildirdi.
 • 'Hoşgörü Sofrası' Müslüman Ve Hristiyan Vatandaşları Buluşturdu Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yaşayan Müslüman ve Hristiyan vatandaşlar, iftar sofrasında bir araya geldi Gökçeada Belediye Başkanı Çetin: 'Gökçeada kendine özgü çok önemli bir coğrafya. 81 vilayetten insanların bulunduğu, aynı zamanda Rum vatandaşlarımızla birlikte huzur ve sükunet içinde yaşadığımız bir yer. Burada hep birlikte iftar yapmaktan dolayı mutluyuz'
 • Müslüman Ve Hristiyan Vatandaşlar İftarda Buluştu Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, belediye tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, adada yaşayan Müslüman ve Hristiyan vatandaşlar iftar sofrasında bir araya geldi.
 • Gökçeada'nın Kekiği, Balı Ve Kahvesi Pizzada Şampiyonluk Getirdi PabirDer tarafından düzenlenen '1. Pizza Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ÇOMÜ Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi Bölümü son sınıf öğrencisi Yavuz, şampiyonluğu Gökçeada'nın kekiği, balı ve dibek kahvesi gibi yerel tatları sayesinde elde etti Meryem Yavuz: 'Pizzanın hamurunda özel aromalar oluşturdum. Bunun için baharatlar ve sarı mercimek ununu tercih ettim. Tabii ki Gökçeada'nın olmazsa olmazı kekik balı benim en büyük aroma destekçim oldu. Kakuleli dibek kahvesi bu lezzete lezzet kattı' 'Sosu için yine Gökçeada'nın endemik bitkilerinin yer aldığı dağlarından kendi elimle dağ kekiği toplayıp bunu pizza sosuna kattım. Pizzanın üzerinde standart Mozarella peyniri yerine taze Ezine peyniri ve Ezine kaşarı tercihim oldu. Mantarda ise kuzu göbeği kullanıp ürünümü tamamladım'
 • 'Gökçeada Kent Müzesi' Açıldı Kaymakam Gürel: 'Buraya gelen ziyaretçilerimiz hep Gökçeada'nın tarihini nasıl öğrenebileceklerini, buranın müzesinin nerede olduğunu soruyorlardı. Biz bu sorulara artık Gökçeada Kent Müzesi sayesinde cevap verebilecek duruma geldik'
 • ÇOMÜ Öğrencisi 'Pizza Şampiyonu' Oldu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi Meryem Yavuz, 1. Türkiye Pizza Şampiyonası'ndan altın madalya ile döndü.
 • Türkiye Pizza Şampiyonu ÇOMÜ'lü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi Meryem Yavuz 1’inci Türkiye Pizza Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü.
 • Gökçeada'daki Rum Okulu Turkcell İle Hayat Buldu Turkcell, yarım asır sonra 2015'te yeniden açılan Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi'nde bir teknoloji sınıfı oluştururken, ayrıca spor ve sosyal tesis inşa etti Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: 'Birinci Dünya Savaşı sonrası mübadeleyle Türkiye'ye gelmiş bir ailenin mensubu olarak, dünya göçten korkarken, eve dönen insanların hikayelerini görmek bir umut vesilesi' Fener Rum Patriği Bartholomeos: 'Gökçeadamız, Yunanistan ve Anadolu arasında binlerce yıl var olmanın yanı sıra barış ve huzur adası olarak toplumlarımıza ilham versin'.
 • Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan Gökçeada'da Rum İlkokuluna Ziyaret Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde Özel Gökçeada Rum İlkokulunu ziyaret etti.
 • Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması 'Bugün itibarıyla 111'i devlet, 65'i vakıf yükseköğretim kurumu 6'sı da vakıf meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 182 yüksek öğretim kurumumuz mevcut. Öğrenci sayımız da 7 milyon 313 bin. Bu rakamla Avrupa'da Rusya'dan sonra en fazla üniversite öğrencisine sahip ülkeyiz' 'Yüksek Öğretim Kurulumuz tarafından bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması çalışması başlatıldı. Bugüne kadar 5 pilot üniversite belirlendi. Bu çalışmayı devam ettireceğiz' 'Geçen yıl 50 bin atama yaptık. 50 bin rakamı küçümsenecek bir rakam değil. Bazı ülkelerin tüm kamu görevlilerinin toplamına eşit. Bu yıl da 20 bin öğretmenin mülakatını yapıyoruz. İnşallah yakında sonuçlar açıklanacak' 'Ağustostan sonra da 10 bin öğretmen alacağız. Allah nasip ederse iki yılda atadığımız öğretmen sayısı 80 bine çıkacak'
 • Yılmaz Açıklaması '560 Binin Üzerinde Öğretmen Tayin Ettik' Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, hayırsever tarafından yaptırılan yüksekokul binası, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı törenle açıldı.
 • Gökçeada Devlet Hastanesine Atama Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği (ÇKHB) Genel Sekreterliğine bağlı Gökçeada Devlet Hastanesine genel cerrahi uzmanı atandı.
 • Gökçeada Devlet Hastanesine Genel Cerrahi Uzmanı Atandı Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Gökçeada Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülsen Atasoy göreve başladı.
 • Gökçeada Arısının Islahı Ve Korunması Toplantısı Düzenlendi Çanakkale’nin Gökçeada İlçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Gökçeada arısının ıslahı ve korunması konusunda toplantısı düzenlendi.
 1  2  ...  6  7 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !