Haber Tarihi : 19.02.2018 11:58:54

Biga'da 3B Tasarım Uygulama Eğitimi

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek 5. dönem başvuruları kapsamında Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulunun İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen başkanlığında hazırladığı proje ile 14 okuldan 24 eğitimci 3B Tasarım uygulama eğitimi, Arduino kodlama eğitimi ve 3B yazıcı kullanım eğitimi almaya başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şehit İbrahim Ateş Ortaokulunda başlayan eğitimin 6 gün 42 saat süreceğini söyledi.

Eğitime, Bilişim Teknolojileri, Teknoloji ve Tasarım ile Fen Bilimleri öğretmenlerinin katıldığını ifade eden Bilen, "Okullarımızda başlatmış olduğumuz robotik kodlama eğitimi devam ediyor.Günümüz koşullarını düşünürsek olmazsa olmazlardan bir tanesi de 3 boyutlu yazılımdır. Burada bulunan eğitimcilerimiz kendi okullarında farkındalık oluşturmuş öğretmenlerimizdir. Biga’mızda bu alanda çok şanslı. Mayıs ayının 2’sinde hem bilişim fuarı hem de robot yarışmamız olacak. Bu çalışmalarda onların alt yapısını oluşturacak.Bu nedenle kursumuzun verimli ve başarılı geçmesini diliyorum " dedi.